Poradnia Laktacyjna
Jesteś w ciąży? Przygotujesz się do karmienia piersią? Zapraszamy do nas. Podczas wizyty w naszej Poradni zdobędziesz wiedzę od doświadczonych specjalistek min nauczysz się jak ręcznie odciągać pokarm, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi, jak często karmić maluszka.
Karmienie piersią wydaje się naturalne, jednak czasem powoduje przejściowe trudności. Gdy tylko zaobserwujesz coś niepokojącego u siebie lub malucha, chciałabyś podnieść swoje laktacyjne kompetencje, pomóc swojemu dziecku i osiągnąć osobisty cel w karmieniu - zapraszamy do rezerwowania terminu w naszej Poradni.
Wizytę umówisz telefonicznie poprzez naszą infolinię 22 602 05 50 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00 bądź mailowo: kamila.sikora@szpitalpoludniowy.pl
Dobierzemy dogodny dla Ciebie termin wizyty. Koszt każdej wizyty w naszej Poradni to 220 zł brutto. Płatność możliwa kartą lub Blikiem.
Jak wygląda pierwsza wizyta?
Podczas pierwszej wizyty laktacyjnej (ok.1,5-2h) porozmawiamy z Tobą i opowiesz nam, co sprawia Ci kłopot. Zbadamy Twojego maluszka, zważymy go, obliczymy przyrosty masy ciała. Obejrzymy i zbadamy Twoje piersi. Pokażesz nam swoje akcesoria laktacyjne. Następnie przystawisz do piersi swoje dziecko. Po szczegółowej rozmowie, obserwacjach i badaniach dostaniesz od nas indywidualne zalecenia i wspólnie ustalimy postępowanie - korzystne dla Was i realne do wykonania dla Ciebie. Podczas wizyty nie spieszymy się. Możesz być pewna, że wizyta odbędzie się w spokojnej, przyjaznej, domowej wręcz atmosferze. Zdarza się, że jest potrzebna wizyta kontrolna,
aby sprawdzić Wasze postępy.
Czasem wizyta laktacyjna to za mało. Część kłopotów z karmieniem jest niezależna od mamy. Wynikają one
z trudności, z jakimi zmaga się dziecko. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych pacjentów i w Poradni możecie także skorzytać z wizyty fizjoterapeutki dziecięcej metody NDT Bobath, aby wspomóc rozwój fizyczny maluszka i nauczyć się zasad przyjaznej pielęgnacji.
Zależy nam, abyś otrzymała w naszej Poradni kompleksowe wsparcie.
Nie czekaj, umów się na wizytę!
Kiedy warto zgłosić się do Poradni Laktacyjnej?
- chcesz jeszcze w ciąży przygotować się do karmienia maluszka,
- masz trudności z przystawieniem dziecka do piersi,
- przyrosty masy ciała dziecka są nieprawidłowe,
- odczuwasz ból albo masz rany piersi lub brodawek,
- chciałabyś rozkręcić laktację, bo wydaje Ci się, że masz za mało mleka,
- chciałabyś zmniejszyć ilość karmień bądź zakończyć karmienie,
- Twoje maleństwo jest wcześniakiem i zależy Ci na karmieniu go własnym mlekiem,
- zauważyłaś coś niepokojącego u siebie lub dziecka,
- przyjmujesz leki i nie wiesz, czy są bezpieczne w trakcie laktacji,
- szukasz informacji na temat odżywiania w okresie karmienia piersią,
- chciałabyś wrócić do pracy i jednocześnie utrzymać laktację,
Wizyta u fizjoterapeuty przyda się, gdy u dziecka obserwujesz:
- odginanie się w jedną stronę,
- prężenie się podczas karmienia,
- wrażenie "odpychania" piersi,
- szybkie męczenie się podczas karmienia,
- trudność z leżeniem na brzuszku,
- częsty niepokój i spięcie ciała,
- objawy kolki.
Poznaj nasz zespół
mgr Kamila Sikora
Jestem położną. Ukończyłam stacjonarne studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a także specjalizację z zakresu pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, Edukatorem ds. laktacji. Przyjmuję pacjentki w naszej Poradni, a także koordynuję jej działalnością. Koordynuję Szkołą Rodzenia w naszym Szpitalu oraz prowadzę w niej zajęcia. Na oddziale położniczym pracuję jako Doradca Laktacyjny. Prywatnie mama trójki dzieci.
mgr Marta Drożdż
Jestem magistrem położnictwa. Ponadto jestem edukatorem ds Laktacji, Certyfikowanym Doradcą Noszenia w Chuście i Nosidle Miękkim, specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Na co dzień pracuję w kilku przychodniach oraz w środowisku (domu pacjentki). Prowadzę edukację przedporodową, porady laktacyjne, wizyty poporodowe oraz konsultacje chustonoszenia.
mgr Natalia Szczepaniak
Ukończyłam stacjonarne studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku położnictwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem w trakcie specjalizacji z zakresu pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego. Jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, doradcą chustonoszenia ClauWi oraz nauczycielem Naturalnego Planowania Rodziny wg prof Rötzera. Pracuję na oddziale położniczym naszego szpitala, a także jako położna środowiskowo-rodzinna w przychodni w mieście rodzinnym, świadcząc edukację przedporodową, wizyty patronażowe i porady laktacyjne.
mgr Kamila Tokarz
Jestem fizjoterapeutką. Ukończyłam stacjonarne dwustopniowe studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem certyfikowanym terapeutą terapii neurorozwojowej dzieci NDT-Bobath Baby oraz terapeutką integracji sensorycznej. Pracuję w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, głównie na oddziale pediatrii i neurologii dziecięcej. Pracuję także w szkole rodzenia Szpitala Dziecięcego oraz jako wykładowca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na oddziale neurologii dziecięcej.